Rekonstrukce koupelny

Máte v plánu rekonstrukce koupelny?

Rekonstrukce koupelny

Koupelna je místem očisty. Proto by měla být hezká, vzhledná a člověk by se v ní měl cítit příjemně. Chceme se přece umývat v čistém a pěkném prostředí. Koupelna může být sice bez vad, ale jestliže nesplňuje základní estetická kritéria, pak už stačí jen malý impulz k tomu, aby se rekonstrukce realizovala. Proto mnoho domácností při postupné rekonstrukci bytu dává přednost koupelně před ostatními místnostmi.

Rekonstrukce koupelny za 10 dní

Samozřejmě, že nelze předem říci, jak dlouho bude rekonstrukce koupelny trvat, neboť záleží na mnoha faktorech. Pokud uvážíme, že veškerý materiál a doplňky máme již nakoupené, víme, kdo nám bude koupelnu rekonstruovat, pak více než 10 dní by rekonstrukce koupelny trvat neměla. Během této doby je třeba počítat s tím, že celá místnost bude vyřazena z provozu. To je jistě nepohodlné, ale pokud celá rekonstrukce proběhne podle plánu, určitě tyto dny nepohody stály zato.

Rekonstrukce koupelny a stavební úřad

Ještě než se samotnou rekonstrukcí koupelny začneme, je dobré se informovat u příslušného stavebního úřadu, zdali nebude třeba zřídit stavební povolení či ohlášení. To opět záleží, jak zásadní celá rekonstrukce je ve vztahu k dispozici vašeho bytu. Jak se změní jeho konstrukce, zdali budou měněné materiály a podobně. Ještě před návštěvou stavebního úřadu (a určitě před rekonstrukcí koupelny) je dobré se podívat na stavební zákon č. 183/2006 Sb., kde je rozepsáno, v jakých případech rekonstrukce je účast stavebního úřadu nutná.

Kdo bude koupelnu rekonstruovat?

Jste-li šikovní, máte praktické zkušenosti a jste mistry v oboru, můžete se do rekonstrukce koupelny pustit sami. Většina z nás však rekonstrukci koupelny svěří profesionální firmě. Existují firmy, které vám jsou schopny udělat návrh, zajistit kompletní instalatérské i zednické práce, takže vy pak jen komunikujete s příslušnou firmou, která se o všechno stará. Toto řešení bude nejspíše mírně dražší, ale díky komplexnosti poskytovaných služeb jistě pohodlnější.

Inspirujte se před rekonstrukcí také dalšími koupelnami ve fotogalerii koupelen a podívejte se také na tipy, které se vám budou hodit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *